דף הבית > אודות


ניהול וליווי מקצועי


גלית דקל  - פסיכולוגית חינוכית מומחית ומדריכה (M.A ), מטפלת בגישה המשלבת גוף נפש רוח

אני אמא לשני ילדים בוגרים (22, 19 ), עוסקת כבר שנים רבות בטיפול פסיכולוגי בילדים, נוער ומבוגרים, בייעוץ והדרכה להורים ואנשי מקצוע.
מאז שאני זוכרת את עצמי גיליתי סקרנות בכל הקשור לבני אדם ומערכות היחסים בניהם, נוהגת להתבונן ולנסות להבין את סוד הקסם המתרחש בנבכי הנפש והגוף, ובחיבורים המורכבים בין האנשים.
התפתחותי המקצועית התרחשה לצד התפתחותי האישית. התחלתי את דרכי המקצועית במחלקה לקידום נוער בעיריית תל אביב, בעבודה טיפולית עם מתבגרים שנפלטו ממסגרות החינוך הפורמאליות. עם סיום התואר השני התחלתי את תהליך ההתמחות וההסמכה בשרות הפסיכולוגי של מ.א. חבל מודיעין. שם צברתי ניסיון רב הן באבחון ובטיפול בילדים, בני נוער ומשפחותיהם והן בעבודה מערכתית מול צוותים חינוכיים וטיפוליים. בשנים אלו גם עברתי הכשרה בטיפול משפחתי וזוגי ולמדתי בבי"ס לפסיכותרפיה.
סיימתי את ההסמכה להדרכה, אך עדיין משהו לא הרגיש לי שלם, והמשכתי לחפש בתוכי וסביבי.
חברה לספסל הלימודים פתחה לי דלת לעולם הרוח, ודרכו התחברתי מחדש אל הגוף.
במשך כעשור אני מתעמקת בחיבור המופלא בין הגוף, הנפש והרוח. השתלמתי בלימודי בודהיזם, בפסיכותרפיה ממוקדת גוף, בטיפול בטראומה דרך הקשבה לגוף כולל טראומות לידה וטרום לידה, וסיימתי הכשרה מקיפה בפסיכותרפיה גופנית בגישה דינמית התייחסותית. בימים אלה אני ממשיכה את מסע ההתפתחות שלי דרך עבודת תודעה וחיבור לטבע ולריפוי השמאני.

במהלך לימודיי, גיליתי את ריקוד "חמשת המקצבים" והתחברתי מחדש לאהבה שלי לתנועה ולריקוד. המפגש עם ריקוד חמשת המקצבים מהווה עבורי חוויה מתקנת לחוויות ילדות. בעוד המורה לבלט בילדותי, השקיעה את משאביה באותן בנות שנראו ורקדו בדיוק כפי שהיא ציפתה, מה שעורר תסכול רב ופגע בדימוי העצמי והגופני, שיטת חמשת המקצבים מאפשרת לי לנוע את הקצב והתנועה הטבעית של הגוף, להקשיב דרכו לעצמי ולחדד את ההקשבה שלי אליו.  מזה שנים רבות שאני רוקדת באופן קבוע במסגרות שונות ובסדנאות בארץ ובחו"ל, ומשתדלת לשלב את רוח הדברים גם בעבודתי הטיפולית. דרך הריקוד, הגוף וחוויותיו אני מטיבה לזכור שלכל אחד ואחת יש את הריקוד המיוחד שלו/ה הן על רחבת הריקודים והן בחיים בכלל. 

"גלייה" נולדה בשנת 2007 כהתפתחות של הקליניקה שיש לי משנת 1998. החזון שלי הוא לאפשר לכל אחת ואחד לקחת חלק פעיל במסע חייו תוך בחירה מודעת ומימוש הפוטנציאל הפנימי.
אני מאמינה שאנו מתפתחים ומכירים בעצמנו ובכוחותינו בתוך קשר. לצערנו, הרבה מהחסמים והפגיעות שאנו נושאים בתוכנו, התרחשו בתוך קשרים. קשר טיפולי הנו מרחב של ריפוי המאפשר התחברות לטבע הפנימי, לאיכויות ולכוחות תוך שחרור חסמים ופחדים הפוגעים בתפקוד ובמימוש הפוטנציאל . עבודה דרך הגוף מאפשרת מגע עם חלקים לא מודעים שנצרבו בתוכינו ומשפיעים על התנהלותינו. היא מאפשרת תנועה ושינוי במקומות בהם אין מילים.
בעיניי אין דרך אחת נכונה להתמודד עם אתגרי החיים, אלא לכל אחד יש את הדרך המתאימה עבורו, מכאן שיש להתאים עבור כל מטופל את המטפל והדרך הטיפולית הנכונים לו. 

 

 הצוות הטיפולי


זהר אפרתי - עובדת סוציאלית, מטפלת בילדים ונוער ומאמנת אישית 

אני  נשואה ואמא,  עובדת סוציאלית, מטפלת בילדים ונוער ומאמנת אישית בהכשרתי ומקצועי. במהלך השנים התמחיתי בעבודה עם ילדים ונוער במסגרות שונות, התנסיתי במגוון שיטות טיפול (כולל play therapy), למדתי טיפול בקינסולוגיה המשלב עבודת גוף נפש וצברתי ניסיון רב בעבודה טיפולית פרטנית, קבוצתית ומערכתית. אני מנחה קבוצות ילדים, בני נוער והורים ועוסקת בטיפול, העצמה וליווי ילדים, בני נוער ומשפחותיהם.
אני רואה את הטיפול כתהליך יצירתי, חוויתי ומרתק המאפשר לכל אחד למצוא את הדרך המתאימה  והנכונה עבורו ולהגיע למקום שבו יוכל למצות  את יכולותיו.
בעבודתי אני משלבת ניסיון מקצועי ומגוון שיטות טיפול המאפשרות לכל ילד להביע את עצמו ולמצוא את הנתיב המתאים לו בסביבה בטוחה ותומכת.
אני מאמינה בחוויה, בהתנסות האישית וביכולת הטמונה בכל אדם.
בעבודתי הקבוצתית עם ילדים ובני נוער אני רואה את הקבוצה כהשתקפות של המציאות ומאפשרת לכל אחד לעבור תהליכים במקום מוגן ומכיל מתוך הנאה והרבה אהבה.
  

 
מנחים אורחים


איריס הררי - פסיכולוגית קלינית בהשכלתה, בעלת 20 שנות ניסיון בהנחיית קבוצות, יועצת ארגונית ומלווה מנהלים בתהליכי התפתחות מזה 11 שנה.
שמאנית ומלווה תהליכי התפתחות אישיים.
בוגרת מסלול שמאניזם-עברי במסגרת 'נביעה' – האקדמיה לרוח העברית, ולומדת שמאניזם עברי ועבודה עם הטבע עם שמואל שאול.

מלמדת קורס " חלימה בתפיסה שמאנית"

אילניה קור מטפלת רוחנית המשלבת בעבודתה שפת טיפול ייחודית וכלים מגוונים לריפוי -  תולדה של חקירה ושיח מעמיק עם עולמות תוכן מהקבלה והחסידות, הפסיכולוגיה והפילוסופיה. 
מלמדת קורס "בסוד שיח" עפ"י תורתו של מרטין בובר.
http://www.daat-lev.co.il/he/home

  הרשמה לניוזלטר  
  מעברים ושינויים  
  הדרכת הורים  
  דימוי עצמי  
  פיתוח מיומנויות חברתיות  
  דחייה חברתית  
  מאמרים נוספים  
  תמונות מהמרחב  
  אתרים מומלצים  
חדשות
רואים רחוק רואים שקוף
סדנה למטפלים ב 21/11/16
24/01/2016
קבוצת הדרכה למטפלים
קבוצה הדרכה בגישה המשלבת גוף נפש רוח תפתח ב 1/11
13/08/2016

פותח ע"י סופטמדיה בניית אתרים