דף הבית > קורסים וסדנאות > רואים רחוק רואים שקוף
רואים רחוק, רואים שקוף
 
על היכולת לראות אופק מעבר לקושי ולכאב
סדנה חוויתית למטפלים עם גלית דקל
 
רובנו פונים לטיפול כאשר אנו נתקלים בקושי או בכאב רגשי או/ו פיזי, המשפיע על ההתמודדות שלנו ביומיום. מכאן שכמטפלים המפגש הראשוני שלנו הוא עם הכאב של המטופל .
אסכולות פסיכולוגיות שונות מלמדות אותנו לשהות בכאב, להבין את מקורותיו, לבחון את הקונפליקטים הפנימיים שעומדים מאחוריו, מתוך הנחה שככל שרמת המודעות תעלה כך ניתן יהיה להתמודד טוב יותר עם המציאות העכשווית. אסכולות אחרות מציעות לנו לסייע בשינוי דפוסי החשיבה וההתנהגות על מנת להפחית את עוצמת הרגשות המעוררות כאב.
לאורך שנות עבודתי כפסיכולוגית, שמתי לב, שלצד ההתבוננות על הכאב, מקורותיו והאופן בו הוא משפיע על התפקוד היומיומי, כמטפלת, אני עושה תנועה נוספת שמשפיעה על הקשר ביני לבין המטופל ועל התהליך הטיפולי. כשחקרתי תנועה זו, הבנתי שאני מסכימה לראות מעבר לדינמיקה של הכאב העכשווי, מעבר לזיכרונות, לטראומות ולעבר ההתפתחותי. קלטתי שאני נענית ומחזיקה עבור המטופל לא רק את הכאב והסבל שלו, אלא שאני רואה ומחזיקה עבורו גם את אותו פוטנציאל נשמתי עימו הוא הגיע לעולם.
לתנועה הזו בין הכאב הפסיכולוגי לבין הכוחות והפוטנציאל הנשמתי יש השפעה משמעותית על התהליך הטיפולי והתקדמותו.
בסדנה חווייתית זו, ננסה יחד ללמוד את התנועה בין המרכז הפסיכולוגי שלנו, המיוצג על ידי הרגשות, המחשבות, התפיסות והאמונות, לבין המרכז השמאני המבטא את הרוח הנושבת בכל אחד מאיתנו ויכול להוות עבורנו מגדלור לאורו נפסע בדרך.
 
מנחה:
גלית דקל – פסיכולוגית חינוכית בכירה, בוגרת בי"ס לפסיכותרפיה ובעלת הכשרה בטיפול משפחתי וזוגי. במשך למעלה מעשור אני מתעמקת בחיבור המופלא בין הגוף, הנפש והרוח. השתלמתי בלימודי בודהיזם, פסיכותרפיה ממוקדת גוף, טיפול בטראומה דרך הקשבה לגוף כולל טראומות לידה וטרום לידה. סיימתי הכשרה מקיפה בפסיכותרפיה גופנית בגישה דינמית התייחסותית, ובימים אלה אני ממשיכה את מסע ההתפתחות שלי דרך עבודת תודעה וחיבור לטבע ולריפוי השמאני.
לפני כשמונה שנים הקמתי את "גלייה – מרחב להתפתחות אישית ובינאישית", שם אני מטפלת ומעבירה סדנאות בגישה אינטגרטיבית המשלבת גוף-נפש-רוח.
 
פרטים:
הסדנה תתקיים ביום ב' ה - 21.11 בין השעות 09:00- 13:00,
במרחב "גלייה" במושב בני עטרות, ומיועדת למטפלים על כל גווניהם.
עלות הסדנה 280 ₪ ברישום מראש.
הקדימו וצרו עימי קשר במייל galitdekel@012.net.il  או בנייד :0522739188
 

  הרשמה לניוזלטר  
  מעברים ושינויים  
  הדרכת הורים  
  דימוי עצמי  
  פיתוח מיומנויות חברתיות  
  דחייה חברתית  
  מאמרים נוספים  
  תמונות מהמרחב  
  אתרים מומלצים  
חדשות
רואים רחוק רואים שקוף
סדנה למטפלים ב 21/11/16
24/01/2016
קבוצת הדרכה למטפלים
קבוצה הדרכה בגישה המשלבת גוף נפש רוח תפתח ב 1/11
13/08/2016

פותח ע"י סופטמדיה בניית אתרים